Dětský den s Schäfer school ve Frýdku-Místku

Na mnoha místech patřil slunečný víkend dětem v rámci oslavy jejich svátku. Zdařilou akci si pro ratolesti a rodiče připravila i jazyková škola z Frýdku-Místku. Děti tam například prožily cestu kolem světa.

Zábavné odpoledne plné her, soutěží pro malé i velké. Tak by se dal shrnout Dětský den, který již pošesté uspořádala jazyková škola Schäfer school, tak trochu jiná škola z Frýdku-Místku.

Markéta Schäferová, organizátora akce: “Děti mohou jít na sportovní stanoviště, zaházet si na koš. S angličtinou mohou popisovat různá zvířátka, pak tady mají s Mickey Mousem cestu kolem světa, kdy chodí na lyžích po Antarktidě, jsou tady nějaké pyramidy z Egypta. Když obejdou různá stanoviště, tak dostanou lístek do tomboly a občerstvení”.

Číst více
Studenti se učili na Novém Zélandu

Schäfer School uspořádala pro studenty angličtiny pobyt na Novém Zélandu. Výuku tak obohatily neuvěřitelné zážitky. Podobný kurz škola připraví i v příštím roce.

Studenti, kteří se chtěli dobře naučit anglicky, se vydali s Jazykovou školou Schäfer school na přelomu února a března na jazykový pobyt na Nový Zéland. „Jednalo se o děti a jednoho dospělého studenta z Frýdku-Místku a okolí a z Prahy,“ upřesnila spoluorganizátorka akce Markéta Schäferová.

Číst více
Jazykové zkoušky Cambridge English mohou nahradit maturitu

Certifikáty ze zkoušky IELTS a zkoušek Cambridge English budou uznávány v profilové části maturitní zkoušky. Udělat si je můžete i v SCHÄFER SCHOOL.

„Zkoušku z cizího jazyka v profilové části maturity lze nahradit výsledkem úspěšně složené standardizované zkoušky podle školského zákona dokládající jazykové znalosti žáka na úrovni B1 nebo úrovni vyšší podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky,“ uvedla ředitelka SCHÄFER SCHOOL Silvie Schäferová. Pokud se v profilové části maturitní zkoušky konají tři povinné zkoušky, může ředitel školy stanovit, že lze jednu povinnou zkoušku konanou z cizího jazyka nahradit výsledkem úspěšně vykonané standardizované zkoušky z tohoto cizího jazyka doložené jazykovým certifikátem.

Číst více
Příměstské tábory s angličtinou v Schäfer School

Tak trochu jiná škola SCHÄFER SCHOOL již čtvrtým rokem pořádala příměstské tábory s angličtinou pro děti od 5 do 13 let. Toto léto se tábor konal ve třech termínech.

Děti jsou vždy rozděleny do týmů odlišených barvou triček, které dostanou, a po celý týden mezi sebou soutěží a sbírají body. Ať už je to za vytváření projektu v angličtině nebo sportování spojené s angličtinou. Na konci týdne se vždy vyhlásí vítězné družstvo.

Číst více